İngilizce Teknik Tercüme

unnamed

İngilizce Teknik tercüme

Teknik ingilizce uzman tercümanlar tarafından düzenlenen ingilizce teknik ve bilimsel içerikli belgelerin ingilizce teknik bilgiye sahip tercümanlar tarafından yapılmasına denir. Başka bir deyişle, özel teknik konuları kapsayan ingilizce metinlerin veya bilimsel ve teknolojik bilgilerin pratik kullanımı ile ilgili belgelerin tercümesidir.

İvogsan Tercüme olarak, teknik belgelerinizin herhangi bir dilden Türkçe diline veya Türkçe dilinden herhangi bir dileingilizce teknik tercümesini gerçekleştiriyoruz. İngilizce teknik metin tercümelerinde anlam tam olarak verilmelidir. İngilizce teknik metinlerin çevirisi, bu alanda uzmanlaşmış profesyonel ingilizce teknik tercüme yapan tercüman kadromuzla gerçekleştirmekteyiz.

Bu sebeple İngilizce teknik tercüman ve İngilizce teknik çeviri yapan tercüme bürosu seçimi oldukça önemli bir konudur. 

En önemli konulardan biri, devam eden İngilizce teknik tercüme projelerinizde aynı İngilizce teknik tercüman kadrosunun görev almasıdır. İngilizce teknik anlamda terim birliği olması açısından, konu ile ilgili daha önceden çalışmalar yapmış olan bir ekibin görev alması her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir.


İngilizce Teknik tercümelerde uzmanlık alanlarımız

İngilizce teknik Otomotiv tercümesi, İngilizce Hidrolik tercümesi, İngilizce Pnömatik tercümesi, İngilizce Optik araçlar tercümesi, İngilizce Havacılık Elektroniği tercümesi, İngilizce Gemi mühendisliği tercümesi, İngilizce Patent tercümesi, İngilizce Yapı ve inşaat teknolojisi tercümesi, İngilizce Makine mühendisliği tercümesi, İngilizce Uzay teknolojileri tercümesi, İngilizce İnşaat mühendisliği tercümesi, İngilizce Medikal gereçler ve cihazlar tercümesi, İngilizce Telekomünikasyon tercümesi, İngilizce Dijital Görüntüleme tercümesi, İngilizce Mobil Telefon, cep telefonu tercümesi, İngilizce Televizyon teknolojisi tercümesi, İngilizce Elektrik ve elektronik mühendisliği tercümesi, İngilizce Nükleer Güç tercümesi, İngilizce Fen ve Fizik tercümesi, İngilizce Enerji teknolojileri tercümesi, İngilizce Sıvı Yakıt ve Gaz teknolojileri tercümesi, İngilizce Su Arıtma sistemleri tercümesi ve buna benzer bir çok İngilizce teknik donanım çevirisi gerektiren İngilizce çevirmen kadromuzla tüm teknik alanlarda hizmet veriyoruz.


İngilizce Teknik Tercümeyi her ingilizce tercüman yapabilir mi?

İngilizce Teknik tercümeyi yapacak olan çevirmenin, tercümesi  yapılacak İngilizce teknik belgenin içeriği ve ilgili çevri dili konusunda uzman olması gerekmektedir.

Yukarıda açıklandığı üzere, hiçbir ingilizce teknik tercüman çok iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olsa dahi her konuda İngilizce teknik tercüme yapması mümkün değildir.

İngilizce teknik tercüme yapmayı birinci meslek olarak kabul eden İngilizce tercümanlar, kaliteli teknik çeviri hizmeti vermek için seçtikleri konularda uzmanlaşmak zorundadır, uzmanlaşmak için ise konusunda en az 8 yıl deneyim kazanması gereklidir. Yalnız alanında uzman ve deneyimli teknik İngilizce tercüme yapan tercümanlar kaliteli çeviri hizmeti verebilir.