İngilizce Simultane Tercüme

unnamed

İngilizce Simultane Tercüme

İngilizce simultane tercüme anında yapılan eş zamanlı tercümedir. İngilizce simultane tercümede; ingilizce tercüman içinde mikrofon ve kulaklık olan bir kabin içinde bulunur. İngilizce Simultane tercümede ingilizce tercüman konuşmacıyla eş zamanlı olarak konuşmaktadır. Kulaklığı vasıtasıyla duyduğu konuşmayı tercüme yapar ve mikrofonu aracılığıyla bu konuşmayı dinleyicilere iletir. ingilizce simultane tercümelerde kabin, mikrofon, kulaklık gibi araçların yer aldığı teknik bir donanım gerekmektedir. Tercüme Büromuz ingilizce simultane, koferans tercümeleri ve simultane teknik konuda da danışmanlık hizmeti verebilmektedir.


İngilizce Simultane Tercümelerde Sistemin Önemi

Sistemlerimizin hepsi bu sektörde dünya lideri olan bosch markasının imzasını taşımaktadır. Toplantı salonunuza, konferans salonunuza özel olarak projelendirilen ses sistemlerimiz sayesinde dinleyiciye kaliteli bir ses sunmaktadır. Eş zamanlı olarak 30 dilde simultane tercüme imkanı sunan tercüman ünitelerimiz dijital ekranları sayesinde tercümanlarımız için hatadan uzak,konforlu bir ortam yaratmaktadır.


İngilizce Simültane tercümede çevirmen sayısı

Bir ingilizce simultane tercüman maksimum aralıksız 1 saat çalışabildiğinden, ingilizce simültane tercümeler için minimum 2 simültane çevirmen gereklidir. 2 kişiden oluşan bir simültane tercüman ekibi, 1 gün içerisinde maksimum 4 saat çalışabilmektedir.


İngilizce Simultane Tercüme Alanları

İngilizce simültane tercümanlarımız, her türlü ingilizce sunumlar, ingilizce simultane toplantılar, ingilizce simultane konferanslar, İngilizce sempozyum, ingilizce simultane görüşmeler, ingilizce özel sunumlar, ingilizce yabancı iş heyetleri, demeçler, programlar için hizmet vermektedir.

İzmir, İstanbul, Antalya, Eskişehir, Diyarbakır, Konya, Afyon ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde ingilizce simültane tercüme hizmeti verdiğimiz referanslarımız mevcuttur.

İngilizce simültane çevirilerde tercümenin zamanı çok önemlidir ve mutlaka çok deneyimli eş zamanlı tercüme yapabilecek hedef dille, diğer dili çok iyi bilen donanımlı, hızlı düşünen, anlama ve aktarma yeteneğine sahip ingilizce simultane tercümanlar gerekmektedir.


İngilizce Simültane Tercüme Donanımı

İngilizce simültane donanımlarının tercüme büromuz tarafından sağlanması talep ediliyorsa, konferansın türü, konuşmacı ve ziyaretçi sayısı belirtmelidir.

Siz değerli müşterilerimizin verdiği programa, bilgilere, organizasyonun yapılacağı tarihe göre aşağıdaki donanımları içerecek şekilde bir fiyat teklifi verilir.

Simültane dinleyici kulaklığı, Simültane tercüman, Toplantı amaçlı ses sistemi, Kürsü mikrofonu, El telsiz mikrofonu, Yaka telsiz mikrofonu, Delege mikrofonu, Delege besleme ünitesi, Ses kayıt sistemi, Simultane kabin

İvogsan Tercüme Bürosu bünyesinde bu konuda en deneyimli ingilizce simultane tercüman kadromuzla sizlerle beraberiz.


İngilizce Simultane Tercümenin Önemi

Fransızca kökenli simultane ifadesi “aynı anda gerçekleşen” olarak tarif edilmektedir. İngilizce simultane tercüme ise, yalıtımı sağlanmış ve gerekli teknik donanımları bulunan kabinlerde, kaynak dilin ifadelerinin mikrofonlu kulaklık yoluyla elde edildiği ve kısa süre içerisinde hedef dile dönüştürüldüğü çeviri türüdür. İngilizce simultane tercüme kusursuz bir hız, tecrübe, bilgi ve hakimiyet gerektirir. En ufak bir duraksama ve kayma tüm kontrolün kaybedilmesine sebeb olabilir. Bunun yanı sıra hizmetin ayrılmaz parçası olan teknik donanımlar ve ihtiyaçların kalitesi gözden kaçırılmaması gereken ön koşullardır. İngilizce toplantıların, sunumların, koferansların gerçekleştiği veya gerçekleşeceği salonların yoğunluğu nedeniyle yeterli yalıtım donanımı bulundurulmalıdır. Hizmetin gerçekleştirileceği noktada mutlaka bir veya birkaç defa prova yapılarak tüm aşamalar gözden geçirilmelidir. Daha sonra gerekli teknik terminoloji araştırması yapılmalı ve alanında uzman ingilizce simultane çevirmenlerin kusursuz performansı için tüm altyapı ve teknik donanım oluşturulmalı ve titizlikle organizasyon gerçekleştirilmelidir.