İngilizce İkametgah Tercümesi

 unnamed

İngilizce İkametgah Tercümesi

İkametgah Belgesi yaşadığımız adres bilgilerini içeren ve muhtarlıklardan alınan resmi belgedir. İngilizce İkametgah tercümeleri veya diğer ismi ile oturma belgesi çevirileri konusunda hızlı ve kaliteli hizmetle yanınızdayız

Oturma Belgesinin İngilizce Çevirisi;

Türkiye’ye değişik sebeplerden dolayı kalmak veya çalışmak için gelen her yabancı vatandaşlar, bir ay içinde yabancı uyruklu vatandaşlar için düzenlenen ’’oturum izni’’ veya diğer adıyla, ’’ikamet tezkeresi’’ alma zorunluluğu vardır.

Yurt Dışında Yabancı Uyruklu Kişiyle Evlilik yapmak için Gerekli Evraklar arasında bulunan Türkçe ikametgah belgesinin İngilizce diline tercümesi veya Türkçe belgenin İngilizce diline çevirisi zorunludur.

İkametgah Belgesi, Oturma İzin Belgesi Hangi Durumlarda Lazım Olur;

Çalışma Amaçlı, İş Görüşmesi Amaçlı, Montaj / Bakım-Onarım Amaçlı, 6 Ay İkamet (Bakanlık Emri) Çalışma Öncesi, Turistik Amaçlı, Çıkışına (Gidişine) Teminen, Tedavi Amaçlı, Sportif Faaliyet Amaçlı ikamet tezkeresi (oturma izni) almak İçin Gerekli Belgelerin "Başvuru için Bakanlıkça istenilen evrakların tümü noter onaylı Türkçe, İngilizce tercümeleri ile birlikte iletilecektir” tercümenizi İngilizce noter yeminli şekilde hazırlıyoruz.

Genelde oturma belgesi ve ikametgah tercümeleri yurtdışı vize işlemleri için istenir. Bazı ülkeler yeminli noter onaylı istediği gibi bazıları ise sadece İngilizce tercümesini yeterli görmektedir.