İngilizce Akademik Tercüme

unnamed

İngilizce Akademik Tercüme

İvogsan Tercüme Bürosu İngilizce akademik alandaki çeviri projeleri için alanında uzmanlaşmış İngilizce akademik tercüme yapan çevirmenler tahsis ederek benzersiz bir iş süreci oluşturan bir çeviri bürosudur. İngilizce Akademik konulardaki belgelerinizin tercümeleri, konusunda uzman ve deneyimli akademisyen İngilizce çevirmenlerimiz tarafından itina ile çevirisi yapılır.

İngilizce akademik tercüme hizmetlerimiz akademisyenler, araştırmacılar, yüksek lisans/doktora öğrencileri, bilim adamları, bilim kurumları ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına yöneliktir.


Akademik alanda İngilizce çeviri ve tercüme hizmeti verdiğimiz akademik konular

İngilizce Akademik Doktora, İngilizce Akademik Master, İngilizce Akademik Yüksek Lisans Tezleri, İngilizce Akademik Ödevler, İngilizce Akademik Projeler, İngilizce Akademik Sunumlar, İngilizce Akademik Araştırmalar, İngilizce Akademik Uzmanlık Tezleri, İngilizce Akademik Makale, İngilizce Akademik Kitaplar, İngilizce Akademik araştırma notları ve her türlü kaynaklarının tercümesi, İvogsan Tercüme Bürosunun sunduğu hizmetleri arasındadır. Tercümesi yapılacak metin alanında uzman İngilizce akademik tercüme yapan çevirmenler tarafından yapılmaktadır.

İngilizce Akademik tercümenin tamamlanmasından sonra çeviri metni kontrol edilir. İngilizce akademik tercümenin redaksiyonunu, kontrolünü kesinlikle tercümeyi yapan İngilizce tercüman yapmaz. İngilizce Akademik Tercüme, aynı yetkinliğe sahip bir başka İngilizce tercüman tarafından kontrol edilir. Kontrol işlemi tamamlandıktan sonra redaksiyon işlemleri gerçekleştirilir.


İngilizce akademik tercümelerinizde sizİ öne çıkartacak avantajlarımız

İngilizce akademisyen tercüman kadrosu

Türkçe dilinden İngilizce diline tercümelerde İngiliz redaktör tarafında kontrollerinin sağlanması

İngilizce akademik çevirilerde gerçekçi teslimat süresi, zamanında tercüme projelerinizin teslimi

İngilizce diline veya Türkçe diline tercümesini yaptığımız dosyanın çeviri sürecinde hızlı ve düzenli bilgilendirilmesi

İngilizce makalenize özel çevirmen tahsisi ve projenizin tek bir tercümanın bitirmesini sağlamamız

Türkçe den İngilizce diline Akademik yayınlardaki tercümelerde bilgi ve deneyimlerimizden yararlanmak ve akademik konuda İngilizce çeviri hizmeti almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.


İngilizce akademik konu alanları ve Kaynak Bilgi

İngilizce akademik projelerinize, dosyalarınıza, kitaplarınıza, özel çalışmalarınıza çeviri hususunda destek almak, literatür zenginliğini artırmak, yabancı makalelere, kaynaklara ve konusunda uzman kişilere başvurabilmek, kendi çalışmalarınızı tüm dünyada yayınlamak isteyebilirsiniz. İngilizce akademik konularla bilimsel konular birbirini tamamlayan, İngilizce akademik teknik bilgi ve altyapı gerektiren, alanında uzman profesyonel İngilizce akademik çeviri yapan tercüman kadromuzla yapılan hizmetlerdendir.

Bu sebeple İngilizce akademik metinlerin tercümesi; çeviri yapılacak dile ve literatüre hâkim, tecrübeli, alanında ihtisas mezun, profesyonel İngilizce tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir.


İngilizce Akademik Çeviri

Günümüz teknolojisi ve internet ağı akademik çalışmaları da etkilemiş ve birçok alanda bilinmekle beraber artık akademik çalışma ve makaleler kitaplar arasında kalmamakta, kurulan onlarca akademik çalışma sitesinde de yayınlanmaktadır. Bir akademisyenin yazdığı makalesi sadece birkaç sene önce sadece hitap ettiği kitle tarafından bulunabilirken artık günümüzde dünyanın en ücra köşesindeki bir üniversitedeki bir profesörün makalesini bulmak mümkün hale gelmiştir. Bu mümkündür fakat eğer o akademisyenin makalesi sizin anlayacağınız bir dile tercüme yapılmamışsa, yani akademik çeviri olmadan sizin için bir anlam ifade etmemektedir. Bu bilgiler ışığında, ülkemizde gelişen üniversite ağı ve akademisyen kontenjanlarıyla doğru orantılı olarak yapılan akademik çalışmaların sayısında da artış yaşanmıştır. Bu artış beraberinde yapılan çalışmaların başta İngilizce olmak üzere çeşitli dünya dillerine tercüme yapılması ihtiyacını getirmiştir. Tersini düşündüğümüzde, Türkiye akademik çevrelerinin yurtdışından edindiği akademik çalışmaların da Türkçeye çevrilmesi ihtiyacı artmıştır.

İngilizce akademik çeviri zor bir alandır. Üniversitelerdeki öğretim elemanlarının araştırmaları, İngilizce tez raporları, İngilizce dergileri ve makaleleri gibi metinleri kapsamına almaktadır. İngilizce akademik metinlerin büyük çoğunluğunun ortak özelliği uzun yıllar araştırma yapılıp, büyük emekler, zaman ve para harcanıp hazırlanan metinler olmasıdır. Böyle çalışmaların tercümesi de tıpkı kendileri gibi titizlikle ve uzmanlıkla yapılmalıdır. Özellikle teknik bilgi içeren akademik metinlerde yapılacak bir hata işi başka boyutlar götürebilir. Dolayısıyla İngilizce tercüman kaynak metni önce kendisi okumalı, anlamalı ve çeviriye bu bilgiler ışığında başlamalı ve tercüme çözümlemesini hatasız olarak gerçekleştirmelidir. İngilizce akademik metinlerin dili çoğunlukla ağır ve alanla hiçbir ilgisi olmayan bir insan için çoğu zaman anlaşılmazdır. Dolayısıyla, akademik tercüme işini üstlenmiş bir İngilizce tercüman hem bu alanda tecrübeli hem de eğitim anlamında çok çeşitli İngilizce akademik metinlere yatkın olması gerekmektedir. Çeviri yapılacak dile ve literatüre hâkimiyet büyük önem arz etmektedir.

İvogsan Yeminli Tercüme Bürosu olarak İngilizce akademik tercüme alanında uzmanlaşmış, akademik lisana hâkim, daha önce birçok İngilizce akademik tercüme yapmış tercümanlarımızla her alanda ve her daldaki akademik çalışmalarınızı istediğiniz hedef dillere veya dilediğiniz yabancı dildeki bir çalışmayı da Türkçeye tercüme etmekteyiz. Siz değerli akademisyenlerimize uzman tercümanlarımızla hizmet etmekten memnuniyet duyarız.

İngilizce Akademik Tercüme, İngilizce Akademik çeviri, İngilizce Akademik Tercüman, Akademisyen İngilizce Tercümeleri, İngilizce Akademi Tercümesi, Akademik Yeminli İngilizce Tercüme